Proč zrovna "Svět naboso" a co v této rubrice vůbec můžete najít?

 

Zhruba dva tři roky předtím, než jsem si před rokem (v létě 2012) přečetl knihu Naboso - 50 důvodů proč zahodit boty a žít zdravě, kterou napsal americký podiatr Daniel Howell, jsem zase začal intenzivně chodit bos, ale opravdu mnohem častěji a intenzivněji než jsem kdy předtím v kterékoliv etapě života chodil, což bylo tehdy spíše o desítky let dříve, pokud nepočítám vždy jen relativně krátké letní období, čas dovolených apod. A mnohé z toho, co jsem si začal uvědomovat a pocítil sám na sobě, jsem se pak dočetl ve zmíněné knize "Naboso" a vše další zde tam popsané díky tomu mnohem lépe pochopil a to nejen proto, že se také věnuji reflexologii.

A tak než se dostanu více k tomu, abych Vám mohl popsat svoje poznatky, pocity a zkušenosti s chozením naboso, můžete si zmíněnou knihu přečíst a pak si můžeme třeba vyměnit dojmy a zkušenosti. Za necelý týden tu máme letní slunovrat, a přestože si letos i jaro dávalo hodně načas a ještě před dvěma týdny jsme zažívali jen vytrvalé deště a povodně, přece jen už jsou tu i letní dny a tak můžeme boty, co nejčastěji odhodit. A já si v těch posledních dnech, kdy si obzvlášt celý víkend užívám chození naboso po zahradě (a dvakrát už jsem se zase krátce prošel i po Hradci), uvědomuji jak mi to chybělo (protože zatím ještě nedokážu chodit bos celoročně.)

Tak pojďme (jak říká kniha) osvobodit své nohy i život z těsného sevření: zažijeme pocity štěstí, svobody a splynutí s přírodou.

. 16.6.2013

 

A ještě odkaz na portál "Bosky a naboso", který jsem včera "náhodou" objevil.

www.boskynaboso.cz

 

Na odkazu níže ze stránek manželů Patakyových, kteří jsou u nás největšími odborníky na reflexní terapii, se můžete podívat na reflexní zóny a body na nohách. Vyberte bod z nabídky a na obrázku začne blikat jeho umístění.

www.patakyovi.cz/zony/chodidla.php

 

Je léto! Tak choďte alespoň v létě, co nejvíc bosky.:)

a můžete si taky přečíst tohle...

mojemedunka.cz/clanek.aspx/zdravi/clanek/reflexni-terapie-na-prazdniny