Cvičení

tuto rubriku pro vás připravuji - brzy zde najdete pozvání na pravidelné harmonizační cvičení pro zdraví, které bude probíhat alespoň jednou týdně v HK  v případě zájmu i v letních prázdninových měsících nebo pak od září (termíny, čas a místo konání bude upřesněno)

A než bych se dostal k popisu např. Harmonizační orgánové sestavy, vycházející ze cviků Makko-Ho, známých také jako "meridiánová rozcvička" ze shiatsu, tak přidávám teď jen obrázky ne zcela kvalitní, ale mohou pro začátek postačit. Sestavu, která principiálně a zjednodušeně řečeno kombinuje jógové cvičení a strečink, Vám opravdu vřele doporučuji. Pro další inspiraci najdete níže i nějaké informace ke cvičení Pět Tibeťanů, atd.

 

Harmonizační orgánová sestava - cvičení Makko-Ho

A ještě jsem našel jeden slušný odkaz s popisem jednotlivých cviků s obrázky, které bohužel otevřít nejdou.

cviceni.webnode.cz/news/protahovaci-cviceni-makko-ho/

A ještě jeden užitečný odkaz k tomuto tématu, článek z blogu Slunečný život Mii Weissové s pěknými popisy cviků a především jednotlivých meridánů a orgánových hodin pro lepší pochopení významu tohoto úžasného cvičení na naše tělesné i duševní zdraví.

slunecnyzivot.cz/2013/04/organova-sestava/

 

Pět tibeťanů

úsměvně animovaný, velmi jednoduchý a názorný návod na cvičení "Pěti tibeťanů", včetně základních informací, najdete v následujícím odkazu:

www.pettibetanu.cz

 

...a ještě jednou Pět tibeťanů:

 

 

Proklepávání meridiánů a Mistrovský cvik pro dlouhověkost (vitalniprincip.cz)

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=28INwta_tKs#at=32

 

A ještě něco pro další inspiraci a motivaci ke cvičení...

The Yoga Temple               www.youtube.com/watch?v=y-jt_CQBok0

necelých deset minut můžete v úžasu sledovat dokonale prováděné cviky a ásany, uvidíte i jógový Pozdrav slunci, byť trochu jinak než ho zpravidla známe, za to ale opravdu ve zcela dokonalém provedení...